Amelia a její poslední dobrodružství. Stanislav Motl pátrá po zmizelé pilotce Earhartové

Pronikla do světa mužů a i v tomto světě dominovala. Cílevědomostí a především odvahou. Ve 30. letech 20. století byla její sláva přinejmenším srovnatelná se slávou pozdějších astronautů, kteří stanuli na Měsíci. Pilotka dálkových letů Amelia Earhartová dokázala pokořit všechny možné dálkové a výškové rekordy. Jednoho dne však beze stopy zmizela. Co se s ní vlastně stalo? A co všechno předcházelo tragickému závěru jejího pozoruhodného, zároveň ale tajemného života?

Autor pořadu: Stanislav Motl
Účinkují: Libor Vacek a Zdenka Fleglová
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Jitka Borkovcová
Režie: Vlado Príkazský
Premiéra: 28. 3. 2016
V pořadu se cituje z knihy Mary Lovelové Zvuk křídel – život Amélie Erhartové a z kapitoly Lady Lindy z knihy Stanislava Motla Cesty za oponu času. Zazní tu i hlas Amelie Earhartové z dokumentu Radiobroadcast A womans Place in Schience from 1935.
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.