Alena Kumstýřová

Slovesná redaktorka, moderátorka

Připravuji rubriku Styl, pořady Kolotoč, Dobré ráno s Dvojkou.

Alena Kumstýřová

Co dělám v rozhlase:
V současnosti připravuji a uvádím rubriku Styl, ve které se vás spolu s předními odborníky snažíme inspirovat k dobrému a zdravému životnímu stylu podle nejnovějších výzkumů. V odpolední Vstupence vás zvu do divadel, informuji o CD, DVD, o koncertech, premiérách filmů nebo výstavách, ať už sama nebo přímo s kumštýři, které pozvu.

Před rozhlasem:
Vystudovala jsem Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy a většina mojí dlouhé rozhlasové kariéry je spojena s legendární značkou Mikrofóra. Právě v tomto pořadu jsem působila nejprve na Dvojce, poté dalších devět let na Radiožurnálu jako moderátorka a vedoucí redakce. Na této stanici bylo moje jméno spojeno i s nedělním pořadem Styl a také s pořadem Z jiného pohledu. V roce 2002 jsem se vrátila na Dvojku. Tam mi k srdci přirostlo nejprve sobotní Dobré jitro a Kolotoč, který jsem připravovala a uváděla, a také kulturní Vstupenka. Kromě toho jsem byla dramaturgyní a autorkou nočního Času ke snění, kde známí a slavní listovali v knížkách, které je oslovily. Jsem také autorkou mnoha Příběhů, životních zpovědí těchto lidí. Největší radost mi asi dělá Noční Mikrofórum, které šéfredaktor Jaromír Ostrý vrátil v roce 2011 na Dvojku. Obloučkem jsem opět pod tuto značku byla vrácena i já, stala se dramaturgyní a sestavila tým moderátorů. 

Co mě baví:
Rádio mě fascinovalo už od dětství a i v tomto případě platí, že vše souvisí se vším. Od dětství mě provází hudba a hudba, ale i divadlo a veškeré kulturní dění patří i do mé pracovní náplně. Takže práce se prolíná s tím, co mám ráda i ve chvílích volna. Těžko říct, kdy práce končí a začíná volno. Stejně tak je to i se sledováním novinek v oblasti zdravého životního stylu, které mě samotnou opravdu baví. To vše pak nabízím v rubrice Styl. A ráda poznávám lidi, kteří v životě opravdu něco dokázali a kterým nechybí skromnost, pokora, laskavost, lidskost… Ráda si s nimi povídám a ráda je pak představuji vám, našim posluchačům, aby to obohacení bylo společné. A ráda mám pohodu, kterou se snažím předávat i vám.

Všechny články

Stránky