Agatha Christie. Slavná autorka detektivek i dívčích románů

Pod pseudonymem Mary Westmacott napsala téměř dvě desítky dívčích románů. Vy ji ale pravděpodobně budete znát pod jménem Agatha Christie. Napsal Lukáš Zicha. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Dnes je to 131 let, co se autorka detektivek s Herculem Poirotem narodila. Představíme ji nejen jako nadějnou klavíristku a emancipovanou ženu 20. století, ale i jako emocionálně zraněnou a lásku hledající.

Nejlepší manžel je archeolog

Ou oui, samozřejmě se zastavíme u belgickeho detektiva s navoskovaným knírkem. Zjistíte, jak zareagovala na manželovu nevěru. A proč zrovna ona říkala, že archeolog je ideální manžel. Když žena stárne, tak jemu se líbí čím dál víc.

Poslouchejte dnešní příběhy a nebuďte překvapení, až se s Agathou Christie postavíte na Havaji na surf, nebo se vydáte Orient expresem až do Bagdádu.

Další Příběhy z kalendáře patří uličce, která se z nouzového obydlí stala světovou památkou.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související