Abychom vás nepotkaly. Dokument o unikátním divadelním představení vězeňkyň pro školy

27. srpen 2016

Skupina odsouzených žen z věznice ve Světlé nad Sázavou už několik let jezdí po školách se zvláštním představením. Vyprávějí teenagerům vlastní příběhy a prokládají je scénkami a písničkami. Jejich osudy mají být pro děti varováním, odsouzené se vyprávěním o sobě zase vyrovnávají s minulostí.

Zkoušky se odehrávají v jednoduchém, prostém divadelním sále věznice. Obsazení souboru a tedy i podoba představení se neustále mění podle toho, jak odsouzené z věznice odcházejí a nové přicházejí.

Pořad přímo ve věznici ve Světlé nad Sázavou natočila za technické spolupráce Jakuba Hadraby Lenka Svobodová. Mistr zvuku Tomáš Gsollhofer, režie Yvona Žertová.

autor: Lenka Svobodová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.