30. října je na Dvojce Den Semaforu. Po 11:00 nás navštíví Jiří Suchý

Jiří Suchý

Jako červená nit se bude úterním vysíláním Dvojky vinout Semafor, a to v různých podobách. (Své dotazy pište přímo do našeho formuláře.)

Po 11:00 hodině přijde za námi "neklasický klasik", muž, který stále srší neuvěřitelnou energií a nápady a jehož jméno je synonymem Semaforu, Jiří Suchý.
Na posluchače se těší Marie Retková, která slibuje, že se bude nejen vzpomínat, ale také se dozvíme o plánech divadla.

Hudební komedie divadla Semafor Levandule: Jitka Molavcová a Jiří Suchý

Své dotazy můžete psát na mail: jejakaje@rozhlas.cz.

Jiří Suchý SEMAFOR 50 let spolu

Jiří Suchý
skladatel písňových textů, dramatik. Jeho činnost je zaměřena i na poezii a prózu, která zahrnuje především písňové texty. Jiří Suchý pochází z Plzně. Po několika letech života v Klatovech se rodina přestěhovala do Prahy. Vystudoval střední školu a poté pracoval jako reklamní grafik. Zároveň se věnoval divadlu a hudbě. Psal písňové texty a hrál na kotrabas. Po listopadu 1989 se Jiří Suchý stal opět ředitelem Semaforu, založil vydavatelství Klokočí a filmovou společnost Perplex.
zdroj: www.spisovatele.cz

Jiří Suchý a Jitka Molavcová

Divadlo Semafor založili v roce 1959 Jiří Suchý a Jiří Šlitr (zkratka SEdm MAlých FOrem).
30. října 1959 první premiéra hry Člověk z půdy, kde v hlavní roli alternovali hostující Miroslav Horníček a Miloš Kopecký (později František Filipovský), prakticky přes noc vzniká hudební a divadlení fenomén, o hudební doprovod se stará Orchestr Ferdinanda Havlíka
členy divadla jsou vedle Jiřího Suchého např. Waldemar Matuška, Karel Štědrý, Pavlína Filipovská, sestry Poslušné nebo Václav Štekl, Jiří Šlitr zůstává externím členem a skládá drtivou většinu hudebního materiálu.
více na ofic. stránkách

Hned po 9:30 hodině nás ale čeká zhruba 10minutový Příběh slavných. Tento týden nahlédneme do života zpěváka s magickým hlasem a jménem Frank Sinatra. Přidáme i soutěžní otázku o zajímavé ceny.

Po 10:00 nezapomeňte na poradnu, na svět se podíváme očima Martina Ježka a čeká nás i Styl s Alenou Kumstýřovou.