30. dubna vysíláme živě z Telče

Ve čtvrtek 30. dubna nabídneme posluchačům Českého rozhlasu 2 - Praha živé vysílání z Telče. Moderátor Pavel Kudrna nás bude provázet od 8:30 až do 12:00 hodiny z klenutého vstupního sálu radnice v Telči. U mikrofonu se budou střídat zajímaví hosté a různá témata, která budou mít společnou nit: historické památky a cestování.

V pořadu "Jak to vidí" nabídne zajímavé úvahy k tématu historik Ivo Barteček. Pak se vydáme na slavné náměstí v Telči, kde navštívíme soukromou galerii, projdeme se podloubím, kde dominují výlohy plné zboží vietnamských obchodníků na které se zaměří pozornost cyklu "Ztráty a naděje". I Vladislav Dudák ve svém "Myšlénkování" věnuje pár slov památkám, stejně jako kastelán místního zámku Bohumil Norek, ke kterému se po 11:05 hodině v "Setkání" přidá ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková, abychom všichni společně prošli nejenom nádherné expozice zámku, ale popovídali si o památkách jako takových. A nezapomeneme ani na "Rodinného lékaře" do kterého jsme zvolili také cestovatelské téma. Dozvíte se, jaká očkování jsou vhodná na cesty po tuzemsku a jaká po světě.

Do Telče se ale podíváme už v Dobrém jitru. Navštívíme meteorologickou stanici, která leží za hranicí Telče, otevřeme velmi vzácnou šperkovnici, abychom už v brzkých ranních hodinách pozvali na zámek a nevynecháme ani Keltské slavnosti, které budou probíhat ten den na náměstí a dalších místech Telče.

V Odpoledním kolotoči pak ukážeme plusy a mínusy zápisu města na seznam Unesco a ve "Vstupence" pozveme na výstavu pořádanou Czechtourismem na zámku v Telči "Rakousko - Česko. Rozděleni - odloučeni - spojeni."

Nezapomeňte si naladit Český rozhlas 2 - Praha ve čtvrtek 30.dubna - vysíláme živě z Telče!!