3. října nás navštíví Martin Patřičný

3. říjen 2012

I když výtvarník nepracuje jen se dřevem lipovým, Martina Kociánová v dopoledním vysílání magazínu „Je jaká je“ nabídne povídání vonící právě po něm. Své dotazy pro našeho hosta můžete psát už od tohoto okamžiku.

Umělec má rád všechno „Dřevo krásných stromů“, jak také pojmenoval svou knihu. Známe ho i jako průvodce televizním dokumentem „Kus dřeva ze stromu“. Známý výtvarník, řezbář a spisovatel dokáže vytvořit nejen krásné dřevěné obrazy a sochy, ale svým vyprávěním způsobí, že už se nikdy nepodíváte na strom bez úžasu.
Jeho povídání si nenechte ujít od 11:00 hodiny na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Martin Patřičný, Bedřich Ludvík: Kus dřeva ze stromu poznání

Své dotazy můžete psát na mail: jejakaje@rozhlas.cz.

Od začátku zaří vysíláme v magazínu Je jaká je novou, cca 10 minutovou, rubriku Slavné příběhy. Tento týden nahlédneme do života Leonarda Bernsteina, autora světoznámého muzikálu West Side Story, amerického dirigenta, skladatele a pianisty. A přidáme i soutěžní otázku o zajímavé ceny. Slavné příběhy vysíláme od 9:30 hodiny.

Po 10:00 nás čeká poradna, na svět se podíváme očima Martina Ježka a čeká nás i Styl s Alenou Kumstýřovou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.