18. září byla naším hostem Jitka Zelenková

18. září 2012
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jitka Zelenková

Sametový hlas, muzikálnost a příjemný vzhled, to jsou trumfy, které zpěvačka dostala od sudiček do vínku.

Právě vychází její 2 CD plné swingu, což je žánr, který se s jejím hlasem skvěle snoubí. Co plánuje do budoucna? A neuvažovala někdy o tom, že bude zpívat klasiku tak, jako její maminka Lenka?
O tom všem mluvila s moderátorkou Marií Retkovou. Rozhovor si můžete poslechnout kliknutím na nabídku "Přehrajte si celý příspěvek".

Jitka Zelenková prožila s Nočním proudem skoro všechno.  A už také ví, že čtvrtek = Ilja Kučera ml.

Jitka Zelenková
Narodila se v Brně v hudební rodině, otec dirigent, matka zpěvačka.

Začala zpívat v Poděbradech. Vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě.
Ještě než odmaturovala- již hostovala v pražských divadlech Rokoko a Apollo a také ve filmu Bylo čtvrt a bude půl. Po maturitě nastoupila do angažmá divadla Rokoko kde účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. K významné spolupráci patří i koncertování s SHQ Karla Velebného, kde měla možnost rozvinout svůj jazzový talent. Už od svých pěveckých začátků Jitka Zelenková vystupovala jako host s orchestry Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše a také s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, který řídil Josef Vobruba a se kterým natočila svoje první nahrávky pro firmu Supraphon.
více a zdroj: ofic. stránky

Jitka Zelenková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.