Úžasné životy: Marián Labuda podle Csongora Kassaie
Potkali se na prknech Slovenského národního divadla - zatímco Marián Labuda už byl renomovaným hercem, Csongor Kassai stál na začátku své kariéry. I přes velký věkový rozdíl si padli do noty. Co se Csongor Kassai od svého staršího kolegy naučil a proč o něm říká, že to byl vykřičník? I to se dozvíte v dalších Úžasných životech.
Související
-
„Na pohřbu chci zahrát dialogy z Vesničky.“ Marián Labuda v posledním rozhovoru na Dvojce
Slovenský herec Marián Labuda zemřel v pátek 5. ledna 2018 v jedné z bratislavských nemocnic. Bylo mu 73 let. Na Dvojce byl naposledy v dubnu 2016 v pořadu Sklípek.
-
Majo Labuda je prvním slovenským Švejkem. „Takovou roli dostane člověk jednou za život“
Je to poprvé, kdy Švejk mluví slovensky. „Byla to krásná výzva,“ svěřuje se Marián Labuda ml. Srovnávat se s Rudolfem Hrušínským ale nechce. A ani se svým otcem.
-
Sláva je zrádná, při zemi mě drží moje kořeny, říká herec Csongor Kassai
Do povědomí českých diváků se poprvé dostal jako David ve filmovém hitu Musíme si pomáhat a o několik let později jako Lucifer v pohádce Čert ví proč.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.